Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.9 ТД 97` Демферната шайба започна да чука!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 1.9 ТД 97` Демферната шайба започна да чука!

    Здравейте, от два дена двигателя започна да издава скъпо струващ звук. След съмнения за бутало, лагер съединител, дюза, клапани и въобще всичко черни мисли, май се оказа демферна шайба на коляновия вал, която трябваше отдавна да сменя но се правех на разсеян.Звука се отразява и лъже, но с помощта на един приятел установихме, че е от нея.Получава се при подаване на газ някъде на 2 000 оборота здраво чукане с металичен звук при увеличаване на оборотие се изчиства и като не подавам газ също го няма.Шайбата е малко крива и при работещ двигател "танцува" което не би трябвало да е нормално.Има и малко метални стружки много фини полепнали по компресора на климатика, но не мога да видя хубаво на тая теснотия. Следва откачане на пистовия ремък и да видя дали пак ще чука....И така някой знае ли колко струва и мога ли да не сменям другите ролки и ремъка, който изглежда читав.Събирам пари за боядисване на купето и смяна на 2 калника аз ги бях събрал, и мислих да я вкарвам, но сега ..... греда, и за това искам да попитам дали мога само нея да сменя и да я боядисвам, а след месец два да сменя и другите( ако ме бият парите през ръцете де

    #2
    Сменяй си само демпферната шайба. Няма нужда да сменяш други компоненти. Цената е около 200 - 250 лв. , зависи каква марка ще намериш.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #3
      Dido_Lyubenov написа:
      Сменяй си само демпферната шайба. Няма нужда да сменяш други компоненти. Цената е около 200 - 250 лв. , зависи каква марка ще намериш.
      Колега аз колата я имам! Искам само въпросната шайба да сменя Yellow_Flash_Colorz_PDT_23

      Коментар


        #4
        Дидо, недей плаши човека Около 150 лева е шайбата, пак не са малко де.
        00' Bravo 105 JTD

        Коментар


          #5
          nikolce написа:
          Дидо, недей плаши човека Около 150 лева е шайбата, пак не са малко де.
          180 лева е шайбата. Виж тук: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...er=asc&start=0
          04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

          Коментар


            #6
            Аз я сменях миналата година, и тази сума ми е останала в главата. Иначе сега проверих в един известен сайт, 167лв Dayco, 186лв Fiat. Е не е 200 и нагоре.
            00' Bravo 105 JTD

            Коментар


              #7
              С труда значи да си подготвя 200 котки Понеделник я вкарвам да я сменя, че да не се скъса ......Днеска от уплах за риба не отидох да не би да я скъсам. Сменям и другата седмица се слагат калници от браво 100 16v и хайде на боя, че зима иде

              Коментар


                #8
                KPSS написа:
                С труда значи да си подготвя 200 котки Понеделник я вкарвам да я сменя, че да не се скъса ......Днеска от уплах за риба не отидох да не би да я скъсам. Сменям и другата седмица се слагат калници от браво 100 16v и хайде на боя, че зима иде
                Шайбата можеш и сам да си я смениш. Ако имаш помощник още по-добре.
                04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                Коментар


                  #9
                  vgeorgiev написа:
                  KPSS написа:
                  С труда значи да си подготвя 200 котки Понеделник я вкарвам да я сменя, че да не се скъса ......Днеска от уплах за риба не отидох да не би да я скъсам. Сменям и другата седмица се слагат калници от браво 100 16v и хайде на боя, че зима иде
                  Шайбата можеш и сам да си я смениш. Ако имаш помощник още по-добре.
                  Никога не съм го правил. Може да чета по темата и да се пробвам, но на двамата с баща ми ще ни отнеме цял ден, а майстора ще го направи за 20 лв. и час.... А и не знам как седи въпроса с гаранцията ако се окоти нещо тая шайба след месец два, и въобще сам ако си прави човек колата после магазините признават ли гаранции на частите не ми е ясно.

                  Коментар


                    #10
                    По-добре на майстор. Предполагам, че нямаш рибе за болтовете на шайбата.
                    Marea TD100

                    Коментар


                      #11
                      не всички са рибе има и шестограми 7мм

                      Коментар


                        #12
                        Готово сменена сега мърка като котенце (образно де)

                        Коментар


                          #13
                          Честито!!!Приятно возене!
                          Marea TD100

                          Коментар

                          Working...
                          X